Din Düşmanı Sapık Medya Yine Dindarlara Saldırdı

Yarı çıplakları alkışlayanlar başörtüsü takanlara linç girişiminde bulundu

Din Düşmanı Sapık Medya Yine Dindarlara Saldırdı

Yarı çıplakları alkışlayanlar başörtüsü takanlara linç girişiminde bulundu

Küçük yaşta çocukların yarı çıplak televizyonlarda teşhir edilmesini çağdaşlık deyip alkışlayan ve İslam öncesi müşriklerin düşünceleri içerisinde yaşamaya devam eden gerici, örümcek kafalı ve teşhirci , kadın pazarlamacısı medya bu kez dini gereği kapanmaya alıştırılan öğrencilere ve öğretmenlerine saldırdı.

Milli Eğitim “dini gereği” demeden bu çapulcuların gazıyla öğretmene soruşturma başlattı. Okul idaresi de yan çizdi.

Şanlıurfa’daki Bozova Hacılar Ortaokulu’nda  geçen cuma günü örtünen kız öğrencilere yönelik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni G. İ. tarafından ‘kapanma partisi’ düzenlendi. Kalp şeklinde ‘Hamdolsun kapandım’, ‘İnşallah size de nasip olur’, ‘Rabbimin emri diye yaptım’, ‘Kapandım mutluyum’, ‘Şükür ki kapandım’, ‘Tesettürle mutluyuz’, ‘Haydi sen de kapan’ yazılı dövizleri taşıyarak poz veren öğrencilerin fotoğraflarının,watsapp gruplarında ve sosyal medyada paylaşılması üzerine çapulcu medya hemen harekete geçerek “Küçücük çocuklar için ‘kapanma partisi'” başlıklarıyla haberi duyurdu.

Haberlerinde öğretmen G:İ’ye ve okulun müdürüne saldıran sol medya, okul idaresinin Hürriyet’ten Gülseven Özkan’a yaptıkları “Okul yönetiminin böyle bir etkinlikten haberi yok. Öğretmenlerin hepsini aynı anda denetleyemiyoruz. ‘Kapanma partisi’ni cuma günü öğrendik. Bunu düzenleyen öğretmenle telefonda konuştuk, durumu anlattı. Böyle bir etkinlik talebinin öğrencilerden geldiğini söyledi. Herhangi bir zorlama olmamış. Hafta sonu olduğu için herhangi bir inceleme, soruşturma olmadı. Hafta içi okullar açıldığında olayın detaylarını araştıracağız.” açıklamayı dahi “rezil savunma” olarak duyurdu.

Hatta bununla yetinilmedi, “Bir devlet okulunda kız çocuklara türban taktırıp sonra da “kapanma partisi” düzenlenmesine tepkinin ardından harekete geçen il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri soruşturma başlattı” denildi.

Daha bir kaç gün öncesinde TV8’de yayımlanan “Yetenek Sizsiniz” programında yaşları 7 ile 11 arasında değişen küçük kızların şort ve bustiyer giyerek yaptıkları dans gösterisi, RTÜK’te tartışmaya neden olmuş idi. Gösteri için “Çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir” değerlendirilmesinin yapıldığı uzman raporuna göre kanala ceza verilmesini savunulmasına tepki göstermişlerdi.

Şikâyet üzerine hazırlanan uzman raporuna göre, programda, yaşları 7 ile 11 arasında değişen şort ve bustiyerli kız çocuklarından oluşan “Queen of The Dans” grubu gösterisi RTÜK’e takılmıştı.

RTÜK uzman raporunda, gösteri ile ilgili olarak, “Çocukluğun saflık ve masumiyetine tezat görüntüler içinde sahnede arzı endam eden kızlar, yaşlarına uygun olmayan kıyafet ve makyajlarla dans gösterilerini tamamlamışlar, söz konusu yarışmada yayın yoluyla istismar edilmişlerdir. Yayın kuruluşunun en büyüğü 11 yaşında çocukların ihmal ve istismar edilmesine aracılık ettiği değerlendirilmiştir” ifadeleri kullanılmıştı.

Türkiye’nin BM Çocuk Hakları Sözleşmesi’ne taraf olduğunun belirtildiği raporda, Avrupa Konseyi Çocukların Cinsel Sömürü ve İstismara Karşı Korunması Sözleşmesi’nin de “Taraflardan her biri, medyayı çocukların cinsel suistimali ve cinsel istismarının tüm yönleri ile ilgili uygun bilgileri sağlamaya teşvik edecektir” maddesi anımsatılarak kanala, “yayınlar çocuklara karşı istismar içeremez” ilkesini ihlal ettiği gerekçesiyle, bir önceki ay reklam gelirlerinin yüzde 5’i kadar idari para cezası ve 5 gün program durdurma cezasının verilmesi istendi.

Bu karara tepki gösteren malum medya ise artık büyüme çağına gelmiş ve dinleri gereği örtünme emrine muhatap olmaya hazır çocukların başörtüsü ile tanışmalarına, kısaca örtünmelerine tepki göstererek öğretmene medya üzerinden linç girişimine başladılar

Çıplak insandan haz duyan, kadınları çıplak halde yayınlarının en görünen yerinden teşhir etmekten geri durmayan sapık fikriyatları yüzünden kapananlara muhalif olan medyanın bağırtısına ses veren il milli eğitimin çocuklara dini emri uygulatan bir öğretmene soruşturma açması da anlaşılır gibi olmadı.

 

 

Kaynak: Ajanslar

 

 

 

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ