Reklam
D Haber

Dini Haberler Sitesi Resmen Kapatıldı

Diyanet’ten ihraç edilen Kırşehir Abidin Hoca Camii İman Hatibi Yasin Kılınç’ın DiniHaberler.com domainini kullandığı internet sitesi, erişime kapatıldı. Şimdi Merak edilen site yöneticilerine ceza verilecek mi?

Dini Haberler Sitesi Resmen Kapatıldı
  • Güncel / Üst Manşet
  • 10 Nisan 2018
  • Dini Haberler Sitesi Resmen Kapatıldı için yorumlar kapalı
Reklam

Diyanet’ten ihraç edilen Kırşehir Abidin Hoca Camii İman Hatibi Yasin Kılınç’ın DiniHaberler.com domainini kullandığı internet sitesi, erişime kapatıldı.

Kamuoyuna tam olarak açıklanmasa da, Devlet memuru olarak görev yapan birinin siyasi haberler yapması ve Diyanet camiasıyla ilgili eleştiriler haberlere yer vermesinin, ihraca sebep olduğu belirtilmekteydi.

Şimdi Merak edilen site yöneticilerine ceza verilecek mi?

Diyanet İsleri Başkanlığınca açılan soruşturma sonucu görevine son verilen Kırşehir Abidin Hoca Camii İman Hatibi Yasin Kılınç’ın kurucusu olduğu Dini Haberler.com internet sitesi, ANKARA 3. SULH CEZA HAKİMLİĞİ’nin 10-04-2018 tarih ve 2018/2984 sayılı kararı ile erişime kapatıldı.

5651 sayılı Kanununda, sadece ilgili sayfanın erişiminin engelleneceğinin belirtilmesine rağmen neden sitenin tümüne erişimin kapatıldığıyla ilgili olarak ise henüz bir bilgiye erişilemedi.

Devlet erkanı dahil, Diyanet İsleri Başkanlığı başta olmak üzere birçok din gorevlsii hakkında iftira ve yalana dayalı karalamaya yönelik haberler yayınlayan site sahipleri, editörleri ve siteye maddi destek verenlerle ilgili hukukî işlemlerin yapılması bekleniyor.

Gelişmeleri yakindan takip ediyoruz.

 

Bizi İzlemeye Devam Edin

Sosyal Medya Sayfalarımızdan bir kaçı

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ