Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’dan Nureddin Yıldız açıklaması!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’dan Nureddin Yıldız açıklaması!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da isim vermeden Nureddin Yıldız hocaya ‘sözde ilahiyatçı’ diyerek yüklendi ve “Bunların sözleri toplumumuzu rahatsız etmektedir” dedi.

Kamuoyunda açıklamaları çarpıtılan Nureddin Yıldız hocaya MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da tepki göstermesiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti ve Nureddin Yıldız hocaefendi hakkında soruşturma başlattı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da Erdoğan’ın verdiği talimat sonrası Hürriyet’ten Hande Fırat’ın sorularını yanıtladı.

Nureddin Yıldız hocaya isim vermeden ‘sözde ilahiyatçı’ diyen Ali Erbaş’ın açıklaması şöyle:

Dinimiz konusunda doğru bilgiler Diyanet’in bilgileridir. Sözde ilahiyatçıların sözlerine itibar edilmesin. Bunların demeçleri, sözleri toplumumuzu rahatsız etmektedir. Bunların bir kısmı önce söylenmiş, şimdi dolaşıma konulmuş sözlerdir. Tasvip etmiyoruz. Biz doğru bilgiyi topluma ulaştırma gayreti içindeyiz. Komisyonlar kurduk. Kim, nerede, hangi sözlerle yanlış bilgi aktarıyor, hepsine bakıyoruz. Milletimiz rahat olsun. Doğru bilgileri hutbe, basın açıklamaları, yayınlarla topluma ulaştıracağız. İmamlarımızın da eğitimini sürdürüyoruz. Şu ana kadar 15 bin imama eğitim verdik.”

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ