Reklam
D Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şanlıurfa’da

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şanlıurfa’da
  • Diyanet Haber
  • 26 Ocak 2018
  • Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şanlıurfa’da için yorumlar kapalı
Reklam

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, bir dizi program ve açılış gerçekleştirmek üzere Şanlıurfa’ya gitti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile birlikte  Şanlıurfa Ceza İnfaz Kurumları Camiinin açılışını gerçekleştirdi.

İslam dininde camilerin önemine değinen Başkan Erbaş, cami sayesinde müminlerin hem ibadet edebilme hem de ilim öğrenme imkanı bulduğunu ifade etti.

Başkan Erbaş, açılış töreninde yaptığı duada, birlik ve beraberlik temennisinde bulundu. Sınırda ve sınır ötesinde görev yapan Mehmetçiğe dua eden Başkan Erbaş, “Allah’ım vatanımızı her türlü kazalardan ve belalardan muhafaza eyle. Milletimiz için tuzak kuran hainlere fırsat verme. Güvenlik güçlerimize, askerimize, polisimize vatan için mücadele eden kardeşlerimize yardım eyle Allah’ım. Şu anda vatanı korumak için sınır boylarında ve ötesinde, vatanı işgal etmek, huzursuzluk çıkarmak isteyenlere karşı mücadele eden ordumuza, askerimize silahlı kuvvetlerimize yardım eyle Allahım” niyazında bulundu.

Bakan Fakıbaba ise, açılışta yaptığı konuşmada caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılışa Bakam Fakıbaba ve Başkan Erbaş’ın yanı sıra törene katılan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin,  Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, kentte daha önceki dönemlerde görev yapan ve caminin inşaatına katkı sunan Bursa Valisi İzzettin Küçük ve Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş camiyi gezdi. Heyet daha sonra caminin ibadete açılması dolayısıyla da Tahiyyetü’l mescid namazı kıldı.

Valilik ziyareti

Başkan Erbaş açılışın ardından Bakan Fakıbaba ile birlikte Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i makamında ziyaret ederek, Valilik anı defterini imzaladı.

Başkan Erbaş, Şanlıurfa ziyareti kapsamında bir dizi toplantı ve açılışlar yapacağını belirterek bölgede bulunan kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile de bir araya geleceklerini söyledi.

Mevlana Celaleddin-i Rumi Camiinin açılışı

Başkan Erbaş ve Bakan Fakıbaba valilik ziyaretinin ardından Mevlana Celaleddin-i Rumi Camisi’nin ibadete açılması dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.

Merkez Haliliye ilçesi Paşabağı Mahallesi’nde yaptırılan caminin açılışında dua eden Başkan Erbaş, Birlik ve beraberlik temennisinde bulundu.

Caminin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Erbaş, “Milletimizi, memleketimizi, vatanımızı ve bayrağımızı daim eyle, en değerli varlıklarımıza göz diken düşmanlarımıza fırsat verme Allah’ım.  Memleketimizin her tarafında hain ve düşmanlarla mücadele eden askerlerimize ve komutanlarımıza yardım eyle Allah’ım” diye dua etti.

Bakan Fakıbaba ise, caminin yapımında Malezyalı bir hayırseverin yanı sıra bir çok kişinin katkısının olduğunu vurguladı.

Açılış’ın ardından Başkan Erbaş Mevlana Celaleddin-i Rumi Camii’nde Cuma namazı kıldırarak hutbe irad etti.

Açılış törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Mevlana Celaleddin-i Rumi Camisi’nde aynı anda 5 bin kişi ibadet edebilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ