En az ilköğretim mezunu 89 bin personel alımı!

İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden, kamu kurumlarında ve özel sektörde istihdam edilmek üzere 89 bin 409 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru yapacak adayların en az ilköğretim mezunu olması yeterli. Peki uygun ilanlara başvuru nasıl yapılır? Hangi ilanlara kaç kişi alınacak? İşte detaylar…

En az ilköğretim mezunu 89 bin personel alımı!

İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden, kamu kurumlarında ve özel sektörde istihdam edilmek üzere 89 bin 409 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuru yapacak adayların en az ilköğretim mezunu olması yeterli. Peki uygun ilanlara başvuru nasıl yapılır? Hangi ilanlara kaç kişi alınacak?

İşte detaylar…

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), bir çok pozisyonda ve çok sayıda personel alımları yapmaya devam ediyor. İŞKUR’un resmi internet sayfası güncel ilanlarına göre en az ilköğretim mezunu 89 bin 409 personel alımı yapılacak. Uygun ilanlara başvuru yapabilmek için en az ilköğretim mezunu olmak yeterli. Bunun yanında lise, önlisans, lisans ve lisansüstü mezunlarında ayrıca iş imkanları yer almaktadır. İlana başvuru yapmak isteyen adayların İŞKUR’un resmi internet sayfasına kayıtlı olmaları gerekmektedir.

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Peki hangi pozisyonlara personel alımı yapılıyor? İŞKUR kaydı nasıl yapılır? En çok alım yapılan pozisyonlar hangileri?

İşte tüm merak edilenler…

EN ÇOK ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR HANGİLERİ?

İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden kamu kurumlarında ve özel sektörde istihdam edilmek üzere 89 bin 409 personel alımı yapılacağı duyuruldu. En çok alım yapılacak pozisyonların başında; Beden İşçisi, satış danışmanı uzmanı, temizlik görevlisi, garson (Servis Elemanı), güvenlik görevlisi, makineci (Dikiş), Turizm Ve Otelcilik elemanı, pazarlamacı, reyon görevlisi, gaz altı kaynakçısı, ön muhasebeci gibi meslek bölümleri yer almaktadır. Buna göre ilanın devamı şu şekildedir:

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

İŞKUR KAYDI NASIL YAPILIR?

İŞKUR aracılığı ile yayınlanan iş ilanlarındaki pozisyonlara başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların öncelikle İŞKUR resmi adresine kaydolması gerekiyor. İş arayan vatandaşlar, ‘iskur.gov.tr’ adresinden TC kimlik numarasıyla açık iş ilanlarına başvuru yapabiliyor. Yahut İşkur il müdürlüklerinden de sisteme üye olup, istedikleri boş kadrolara başvuruda bulunabiliyor.

Türkiye İş Kurumu tarafından kayıt olabilme koşulu şu şekilde açıklanmıştır, “İş arayanların Kurumumuza kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları ve kayıt esnasında fiilen askerlik görevinde bulunmamaları gerekmektedir. Mesleklerinin tespitinde beyan esas alınır. Beyanların gerçek dışı olmasından Kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemez.”

İŞKUR’A KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

 

Kaynak: Haber7

 

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ