Hac Kayıtları Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Yılı Hac Kayıt Tarihi Açıkladı…

Hac Kayıtları Başlıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Y

Diyanet İşleri Başkanlığı dini vecibesini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için müjdeli haberi verdi. Hac kayıtlarının başladığını duyuran Diyanet, kayıt işleminin tamamlanmasının ardından ücretlerin hangi bankaya yatırılacağı hususunda da bilgi verdi. Diyanet İşleri Başkanlığından alınan bilgiye göre, hac için ilk defa kayıt yaptıracaklar ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatıracak.

Vatandaşlar daha sonra elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr veya müftülüklere bizzat müracaat ederek, “Oda tercihli hac konaklama” ve “Otel konaklama” türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yapacak.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

İşte Diyanet İşleri Başkanlığından Yapılan Açıklama:

1. 2018 yılında ilk defa kayıt yaptıracakların ön kayıt işlemleri 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak.

2: İlk defa kayıt yaptıracak vatandaşlardan 20 TL. ön kayıt ücreti alınacak.

3: Ön kayıt ücreti anlaşmalı bankalardan (Al Baraka Türk, Halkbank, Kuveyt Türk, Ptt Bank, Vakıf Bank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım) birine yatırılacak.

4: Hac kayıtları T.C kimlik numarası ile yapılacak olup, yabancı uyruklu olanların kayıtları alınmacak.

5: Vatandaşların ön kayıtları elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinde gerekli bilgileri doldurarak veya müftülüklere bizzat müracaat ederek, müracaat formunu doldurmak suretiyle “Oda tercihli hac konaklama” ve “Otel konaklama” türlerinden birini hac fiyat aralıklarını göz önünde bulundurarak, varsa kuraya birlikte katılmak istediği kişileri belirterek kayıtlarını yapacaklar.

6: Daha önceki yıllarda hac kaydı olup, 2017 yılında hac kurasına katılan ancak kesin hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yapılacak.

7: Kaydı yenilenen vatandaşlardan her hangi bir kayıt ücreti talep edilmeyecek.

8: Kayıt yenileme işlemi Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılacaklarda; İl/İlçe, konaklama türü veya kura birliktelerinde değişiklik talebinde bulunanların, 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında il veya ilçe müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

9: Hacı adayları mürecaatlarını yaptıktan sonra mağduriyet yaşamamaları için kayıt durumlarını hac.diyanet.gov.tr  adresinden sorgulayabilecekler.

HAC KAYDI YAPTIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ

HAC KAYIT DURUMU SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ


ılı Hac Kayıt Tarihi Açıkladı…