Hasan Celal Güzel, son yolculuğuna uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 73 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren eski bakanlardan Hasan Celal Güzel’in cenaze namazını kıldırdı.

Hasan Celal Güzel, son yolculuğuna uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 73 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren eski bakanlardan Hasan Celal Güzel’in cenaze namazını kıldırdı.

Ağır akciğer enfeksiyonuna bağlı olarak gelişen solunum yetmezliği nedeniyle 73 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren eski bakanlardan Hasan Celal Güzel’in cenaze namazı Hacı Bayram Camisi’nde kılındı.

Cenaze namazına, Güzel’in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kabine üyeleri, milletvekilleri, siyasi parti genel başkanları, eski siyasetçiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenazede yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Değerli büyüğümüz, ağabeyimiz Hasan Celal Güzel Bey, bir devlet ve siyaset adamı olarak şüphesiz ki bu ülkede görevli olduğu dönemlerde milli, yerli ve vatansever bir vatan evladı olarak hizmetlerde bulundu. Tanıdığımdan bu yana özellikle İslam düşmanlarına, din düşmanlarına fırsat vermedi. Bunu 28 Şubat’ta da 15 Temmuz’da da gördük. Bunu özellikle başörtüsü meselelerinde de gördük. O, dik ve cesur duruşuyla her zaman ülkemizde konumunu bir ilim ve irfan sahibi olarak korudu. Bundan dolayı da gerçekten kendisine hep müteşekkir olduk. Rabbim inşallah taksiratını hasenata tebdil eyler ve mekanını cennet eyler.”

Merhum Güzel’in cenaze namazını öğle namazının ardından Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kıldırdı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Güzel için cemaatten helallik isteyerek “Hasan Celal Güzel Beyefendi’ye biz şahitlik ediyoruz ki, Rabbine kul olmak için çalıştı, habibine ümmet olmak için elinden gelen gayreti gösterdi. Milletine hizmet etmek için gece gündüz demedi gayret etti. Rabbim yapış olduğu bütün amelleri, hizmetleri kabul eylesin” dedi.

Cenaze namazının ardından, Güzel’in eşi Ülker, kızı Emine Elif Güzel Meydanlı ve oğlu Mustafa Veysi taziyeleri kabul etti.

Güzel’in cenazesi defnedilmek üzere Gölbaşı Mezarlığı’na götürüldü.

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ