Hizbullah Cemaatinden Kudüs açıklaması

Empeyalist ABD’nin Kudüs’ü işgalcilerin başkenti ilan etmesinin ardından Hizbullah Cemaatinden yapılan açıklamada, tüm insanların buna karşı durması gerektiği belirtildi.

Hizbullah Cemaatinden Kudüs açıklaması

Emperyalist ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü işgalci Siyonistlerin başkenti olarak tanıma ve ABD Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımaya yönelik şer planına ilişkin Hizbullah Basın Bürosundan yapılan açıklmada, tüm Müslümanların ve insaf sahibi özgür insanların yekvücut halinde buna karşı durması gerektiği vurgulandı.

“…Zulmetmekte olanlar, nasıl bir inkılaba uğrayıp devrileceklerini pek yakında bileceklerdir.” (Şuara: 227) Ayet-i Kerimesi hatırlatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İşgalci Siyonist terör rejimi, büyük şeytan Amerika’nın teşvik ve himayesi altında hiçbir sınır tanımayıp Müslümanların kutsallarına saldırmaya devam etmektedir. Büyük Şeytan Amerika, mukaddes belde Kudüs’ü Siyonistlerin başkenti olarak tanıdığını ilan etme cüreti göstermiştir. Bu tuğyan ve azgınlıkları karşısında tüm Müslümanların ve insaf sahibi özgür insanların yekvücut halinde buna karşı durması gerekir.”

İşgale karşı direnme ve tepkilerin ortaya koyulması çağrısında bulunulan açıklamanın devamında, “Müslüman halkımıza, İslam ülkelerine, İslami şahsiyet ve Cemaatlere ve tüm İslam ümmetine; Mescid-i Aksa ve Kudüs başta olmak üzere işgal altındaki tüm toprakların kurtarılması için gerekli olan her yol ve yöntemle bu işgale karşı direnmeleri ve tepkilerini ortaya koymaları için çağrıda bulunuyoruz.” denildi.

Son olarak tüm imkanların seferber edilecekği belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Hizbullah Cemaati olarak tüm imkânlarımızı seferber ederek bu hususta üzerimize düşen görev ve yükümlülüklerimizi her ortam ve şartta yerine getireceğimizi İslam ümmetine ve halkımıza ilan ediyoruz.”

Kaynak: Doğru Haber