Hocalar bir araya geldi! Küsler barıştı…

Hocalar bir araya geldi! Küsler barıştı…

Ehli Sünnet camianın önemli hocaları, kartel medyasının İslam’a karşı artan girişimleri sonrası bir araya geldi. Toplantıda hocaların hem kendi aralarındaki sorunları konuştukları hem de bundan sonra atılması gerek adımların masaya yatırıldığı belirtildi.

Kartel medyası tarafından kutsal dinimiz İslam’a yönelik saldırıların artması ve hocaların sözlerinin cımbızlanarak hedef haline getirilmesi üzerine, Ehli Sünnet camianın önemli hocaları bir araya geldi. Toplantıya kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen, İsmailağa Cemaatinin ileri gelenlerinden Ahmet Mahmut Ünlü, Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve gazetemiz yazarlarından Nurettin Yıldız, Siyer Vakfı kurucusu, yazar Muhammed Emin Yıldırım, İFAM Kurucu Başkanı İhsan Şenocak, gazeteci Nevzat Çiçek, İHH Başkanı Bülent Yıldırım ve beraberlerindeki kişiler katıldı.

Yapılan toplantıda hem kendi aralarındaki anlaşmazlıklar hakkında konuşulduğu; küslerin barıştığı, hem de geleceğe yönelik nasıl adımların atılacağına yönelik istişarelerin yapıldığı belirtildi.

Kartel medyasının sürekli Ehli Sünnet hocaları hedef gösterdiği bu günlerde, “bu sorunlar neden yaşanıyor” sorusuna da cevap arandığı bildirildi.

Nevzat Çiçek, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, ortak istek üzerine toplantıya moderatörlük yaptığını söyledi. İşte Çiçek’in sosyal medya paylaşımı:

Ahmet Mahmut Ünlü’nün (Cübbeli Ahmet Hoca) sosyal medya paylaşımı:

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kaynak: Yeni Akit