İmam hatipli kızlar dünya şampiyonu oldu

İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, 7-11 Nisan tarihleri arasında Katar’ın başkenti Doha’da düzelenen 4. Uluslararası Arapça Münazara Şampiyonası’nda dünya birincisi oldu.

İmam hatipli kızlar dünya şampiyonu oldu

Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen 4. Uluslararası Arapça Münazara Şampiyonası’nda İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri dünya şampiyonu oldu.

İki yıl üst üste Türkiye şampiyonu olan Asiye Asude Komut, Esra Kotan, Rümeysa Aydın, Zeynep Gökçe ve öğretmenleri İman Ulvan Summakieh geçtiğimiz günlerde 53 ülke arasından Lübnan ile finale kalmayı başarmıştı.

Bugün Lübnan ile karşılaşan İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Lübnan’ı geride bırakarak dünya şampiyonu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tebrik etti

Enkocaelihaber.com’un haberine göre, şampiyonluğun ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3-G ile bağlanarak genç münazaracılara selamlarını ve sevgilerini ileterek onları tebrik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Arapça bilmeyen bir ülkenin Anadolu İmam Hatip Liseli kızlarının bu başarısı bizi sevindirmiştir. Devamının gelmesini diliyorum” dedi.

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ