İmam Vahşice Öldürüldü

İzmir’in Bergama ilçesinde, FETÖ soruşturması kapsamında geçen yıl ihraç edilen bir imamın, cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla öldürüldüğü ileri sürüldü.

İmam Vahşice Öldürüldü

İzmir Bergama İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 09.12.2017 Cumartesi günü akşam saatlerinde Maltepe Mahallesi Yüzüncü Yıl Caddesi’nde motosikletiyle trafik kazasına karışan bir kişinin kaçırıldığı ihbarı üzerine çalışma başlattı.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

T.U. Bergama merkez Laleli Camiinde imam-Hatip olarak görev yaptığı sırada geçen yıl FETÖ soruşturması kapsamından açığa alındı.

Motosikletiyle evden çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan evli ve 2 çocuk babası Tugay Uslu’nun (48) ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu tespit edildi.

PLAKASIZ OTOMOBİL
Güvenlik kamerası ve MOBESE kayıtlarını incelemeye alan ekipler, plakasız bir otomobilin motosikletiyle giden Uslu’ya çarptığını tespit etti.

Marka ve modeli tespit edilen otomobil her yerde arandığı sırada, ilçede yaşayan U.D. (28) polise giderek, 34 VPB 33 plakalı otomobilinin çalındığını bildirdi. Polis, durumundan şüphelendiği U.D’yi ifadesini almak üzere gözaltına aldı.

U.D, FETÖ’den ihraç edilen Uslu’yu, muska yapmak için götürdüğü eski eşi G.G’ye cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Y.D. ile birlikte öldürdüklerini söylediği öğrenildi.

Cinayet zanlısı U.D’nin suçunu itiraf etmesinin ardından G.G. ile Y.D. de gözaltına alındı. Şüphelilerin ifadesi doğrultusunda Bergama-Kozak Karayolu üzerindeki ormanlık alanda yapılan araştırmada Tugay Uslu’nun cesedi gömülü halde bulundu.

Uslu’nun cesedi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Alınan bilgiye göre İmam Tugay Uslu’ya önce arabayla çarpıldığı, sonra çarpan araçla ormanlık bölgeye götürüldüğü, burada işkence yapıldığı, bıçaklandığı, ceset yakılarak gömülmüş….

Olayla İlgili Tutuklanan Kişiler Yakalandıktan sonra birde senaryo üretmişler,,,


İşte O haber;

İzmir polisi titiz bir çalışma sonucu Uslu cinayetinin ardındaki sır perdesini araladı. Bergama’da hamile kalamayan kadınlara muska yazan hoca olarak tanınan Tugay Uslu’nun neden öldürüldüğü ortaya çıktı. Bergama’da yaşayan 21 yaşındaki G.G. isimli kadın hamile kalamadığı için kocası ile birlikte Uslu’ya giderek muska yazdırdı. Ancak muskaya rağmen G.G. hamile kalamadı. Uslu, bir süre sonra G.G. isimli kadını tek başına yanına çağırdı ve kandırıp ilişkiye girdi. Bir ay önce eşinden boşanan G.G. korktuğu için evli olduğu dönemde bunu kocasına anlatamadı.

 

10 GÜN ÖNCE ESKİ KOCASINA ARAYIP GERÇEĞİ AĞLAYARAK ANLATTI

Eski eşini telefonla arayan G.G. hocanın kendisini kandırarak birlikte olduğunu ağlayarak anlattı. Bunun üzerine G.G.’nin yakınları Uslu’yu öldürmek için plan yaptı. Uslu’yu takip eden G.G.’nin yakınları kaza süsü verip arkadan motosikletine çarptı. Daha sonra hastaneye götürür gibi Uslu’yu kaçıran zanlılar, önce bıçaklayıp öldürdü, ardından da tanınmasın diye cesedini yakıp araziye bırakıp kaçtı.


DiniHaberler.com.tr olarak yaptığımız araştırmada Tugay Uslu’nun

  • Meslekten ihraç değil, Fetö soruşturmasından açığa alındığı ve soruşturmasının hala devam ettiği…
  • Tugay Uslu Hoca’nın MUSKA yazma gibi bir özelliğinin olmadığı… (Kısaca zanlılar suça kılıf uydurmuşlar….)

 

Sır perdesi devam ediyor.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor…..

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ