Hünerlice İmamdan Diyanet ve Erdoğan’a tepki

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında “Tüm illere kadın müftü yardımcıları atayacağız” sözlerine tepkiler sürüyor…

Hünerlice İmamdan Diyanet ve Erdoğan’a tepki

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen bir basın toplantısında “Tüm illere kadın müftü yardımcıları atama” yönünde aldığı karar, İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden İsmail Hünerlice tarafından sert tepkiyle karşılandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın, Diyanet İşleri Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında “Tüm illere kadın müftü yardımcıları atayacağız”sözlerine tepkiler sürüyor.

Diyanet İşleri Başkanı’nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “dinde güncelleme” ifadelerinin hemen ardından yaptığı bu açıklama cemaatlerden eleştiri aldı.

“İslam dünyasında bir ilk” olarak aktarılan değişiklikten sonra bir imam, cemaate konuştuğu sırada Diyanet’in bu kararına tepki gösterdi ve “Vallahi FETÖ’nün bıraktığı yerden devam ediyor billahi devam ediyor. Dini ‘light’ hale getiriyor”diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “dinde güncelleme” çıkışına tepki gösterdi.

İşte o sözler:

 

 

 

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ