Kahraman İmam 24’e Konuştu: Fetö’cü Yarbay Çıplak Ayakla Kaçtı, Canını Zor Kurtardı

Kahraman imam Ali Ayhan 15 Temmuz gecesi darbeci hainlerle yaşadıklarını 24’e anlattı. Ayhan, “sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez hocamız olmak üzere Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla, bizlere verilen emir gereğince sela okurken vatandaşlarımızı meydanlara davet ettik.

Kahraman İmam 24’e Konuştu: Fetö’cü Yarbay Çıplak Ayakla Kaçtı, Canını Zor Kurtardı

Kahraman imam Ali Ayhan 15 Temmuz gecesi darbeci hainlerle yaşadıklarını 24’e anlattı. Ayhan, “sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez hocamız olmak üzere Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla, bizlere verilen emir gereğince sela okurken vatandaşlarımızı meydanlara davet ettik. O esnada FETÖ’cü yarbay Abdülkerim Ceylan isimli subay, bizim sela okumamamız gerektiğini, vatandaşları galeyana sevkettiğini söyledi. Bizler de sayın Cumhurbaşkanımızın, sayın Diyanet İşleri Başkanımızın talimatları gereğince okuduğumuzu. Ben Allah kalbimi biliyor, şehit olmak üzere camiye gittim. Ölüm tehdidine rağmen sela okumayı bırakmadım.” dedi.

İşte Kahraman imam Ali Ayhan’ın 24’te ekranlara gelen Editör programının sunucusu Kahraman Poyrazoğlu’na anlattıkları:

ALLAH BİLİYOR ŞEHİT OLMAK ÜZERE CAMİYE GİTTİM

Olay şu şekilde gerçekleşti. Bizler Diyanet İşler Başkanlığımızın personeli olarak, sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez hocamız olmak üzere Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla, bizlere verilen emir gereğince sela okurken vatandaşlarımızı meydanlara davet ettik. O esnada FETÖ’cü yarbay Abdülkerim Ceylan isimli subay, bizim sela okumamamız gerektiğini, vatandaşları galeyana sevkettiğini söyledi. Bizler de sayın Cumhurbaşkanımızın, sayın Diyanet İşleri Başkanımızın talimatları gereğince okuduğumuzu. Ben Allah kalbimi biliyor, şehit olmak üzere camiye gittim. Ölüm tehdidine rağmen sela okumayı bırakmadım.

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

FETÖ’CÜ YARBAY SİLAHI BİZE  DOĞRULTTU

O yarbay çok sinirlendi, silahı bize doğrultmak istedi. Diğer arkadaşı kabzasını tuttu, ben sela okumaya devam etti. O esnada mikrofonu kablolarından koparttı. Dışarıda biz görmedik ama 40-50 askerle camiye gelmiş, onlar dışarıda bekliyordu. Yarbay camide tek ben olduğumu düşünerek tek başına gelmiş. Selalar sussun diye mücadele etti. Biz elhamdülillah o talimata uymadık. Yarbayın gözü dönmüştü, sela görevimizi bırakmadığımız için neredeyse bizi vuracaktı. Sela merkezi sistemden yayınlandığı için, hoparlörden konuşmalarımızı duyan Polatlı halkı camiye akın etti. Biz sela okumaya devam edince, mikrofonların kablosunu kobarttı. Vatandaşlarımız, hemşehrilerimiz camiye akın etti. O esnada dışarıda 40-50 asker 20-30 el silah etti. Yarbay zaten bizi tutuklamaya gelmişti. Bize şunu söyledi: “Diyanet İşleri ve Cumhurbaşkanlığı kurumun kalmadığını, lağvedilğini” bize ifade etti.

 

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

ÇIPLAK AYAKLA KAÇTI CANINI ZOR KURTARDI

Sabah namazına kadar kabloları tamir ederek, sela okumaya devam ettik diğer görevli arkadaşlarımla birlikte. Polatlı’da yaşayan vatandaşlarımızı, demokrasimize ve sayın Cumhurbaşkanımıza sahip çıkma noktasında meydanlara ve mücadeleye davet ettik. Hiçbir şekilde korku gözümün önünden geçmedi. Abdestli bir vaziyette kutsal bir görev olan imamlık mesleğimi icra ederken bir FETÖ’cünün tacizine karşı durarak Rabbime sığındım. Ölseydik şehit olurduk. Rabbim nasip etmedi. 15 Temmuz gecesi milletimize, memleketimize, demokrasime sahip çıkma noktasında şehit olan vatandaşlarımıza rabbimden rahmet diliyorum. Vatandaşlar camiye akın edip bu FETÖ’cü yarbayı dışarı attı. FETÖ’cü yarbay postallarını da camide bırakarak çıplak ayakla dışarı çıktı, canını zor kurtardı. Onu kışlaya kadar kovalamışlar. Bu yarbay sonradan tutuklandı, TSK’dan ihraç edildi. Biz zaten görüntüleri adli makamlara ulaştırdık.

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ