Kırşehir İl Müftüsü Osman Arslan,Emekliye Ayrıldı

Yaş haddinden emekli olan Kırşehir İl Müftüsü Osman Arslan 44 yılık Diyanet hizmetine d/zenlenen bir programla veda etti

Kırşehir İl Müftüsü Osman Arslan,Emekliye Ayrıldı

Yaş haddinden emekli olan Kırşehir İl Müftüsü Osman Arslan 44 yılık Diyanet hizmetine d/zenlenen bir programla veda etti

Yemekte konuşan Vali Necati Şentürk, İl Müftüsü Arslan’ın Kırşehir’den güzel hatıralar ve dostluklarla ayrılacağını bildirdi.

Yaklaşık 14 aydır İl Müftüsü Osman Arslan  ile çalıştıklarını anlatan Şentürk, “Birlikte çalıştığımız süre içerisinde aktif görev anlayışıyla, çalışma disipliniyle bizlerde olumlu izlenimler bıraktı. İnşallah bundan sonraki hayatında Allah kendisine huzurlu bir hayat versin. Kendilerini Kırşehir’den hayırlısıyla uğurlayacağız. İlimize yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

İl Müftümüz Osman Arslan ise Kırşehir’de görev yaptığı süre içerisinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla uyumlu şekilde çalıştığını belirterek, “İdarecilik görevimi en son görev yaptığım Kırşehir’de bitiriyorum. 14 aylık görev süresi içinde Kırşehir’deki kurum ve kuruluşlarla uyum içerisinde çalıştım. Tabi ki yaptığımız iyi hizmet ilimizdeki idarecilerimizin beraber çalışmasından kaynaklanan bir sonuçtur” diye konuştu.

Emeklilik hayatını İstanbul’da sürdüreceğini anlatan Arslan, kendi üzerinde olan hakkını herkese helal ettiğini, Kırşehir’i hiçbir zaman unutmayacağını vurguladı.

Programa, Valimiz sayın Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Gökbel, kurum müdürleri, çevre illerin il müftüleri katıldı.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

İŞTE Osman ARSLAN’IN ÖZGEÇMİŞİ

1953 Yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğdum. 1968’de Sorgun Kuran Kursunda hafızlığımı bitirdim. Aynı yıl ilkokulu dışarıdan bitirdim. Orta Okulu İstanbul Zeytinburnu Abdülhak Hamit Orta Okulunda, Liseyi İstanbul Pertevniyal lisesinde bitirdim. Liseye devam ederken Beyazıt Camii baş imam hatibi Abdurrahman GÜRSES hocadan talim okudum.

31.12.1975 tarihinde Beyoğlu Müftülüğüne bağlı Gedik Apti Camii’nde Müezzin Kayyım olarak göreve başladım. 1976 yılında Kırklareli İmam Hatip Lisesinde fark derslerimi verdim. 77-78 öğretim yılında İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’ne girdim. 1981 Yılında Tefsir-ül Hadis bölümünden mezun oldum.

1982-83 yılında askerliğimi yaptım. Askerlik dönüşü Beyoğlu Müftülüğüne bağlı Şah Kulu ve Kadı Mehmet Camilerinde İmam Hatip görevinde bulundum. 1985 yılında özel olarak Aşere Takrip okudum. İstanbul Haseki İhtisası 8’inci dönem olarak bitirdim. Kırklareli Demirköy, Sakarya Kaynarca, 1996-2000 arası din görevlisi olarak yurtdışında bulundum.

Yurtdışı dönüşü Artvin Yusufeli, Tekirdağ Saray, İstanbul Sultanbeyli, İzmir Bayraklı ilçe müftülüğü görevinde bulundum. Evli ve dört çocuk babasıyım.