KUMBARALAR ASKER İÇİN AÇILDI

KUMBARALAR ASKER İÇİN AÇILDI

4-6 YAŞ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN ASKERE ANLAMLI YARDIM

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekâtı’nın devamıyla her kesimden Türk Askerine olan yardımlar devam ediyor. Bu kapsamda bir anlamlı yardımda Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Müftülüğüne bağlı 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrencilerinden geldi.

48 kız- erkek 4-6 Yaş Malik Ejder Kur’an Kursu öğrencileri, Minik yürekler bir ay içerisinde harçlıklarından biriktirdikleri kumbaralarını bu kez de Afrin’de görevli Kahraman Mehmetçiğimizin moral ve motivasyonun en üst seviyeye gelmesi için açtılar.

4-6 Yaş Malik Ejder Kur’an Kursu öğrencileri İlçe Müftülüğüne gelerek Kumbaralarında biriktirdikleri haraçlıkların Türkiye Diyanet vakfı aracılığıyla Mehmetçiğe gönderilmesi için Vakıf görevlisine teslim ederek yardımda bulundular.

Duygu dolu anların yaşandığı yardımda konuşan İl Müftüsü Celal Sürgeç İhtiyaç sahiplerine yardım etmenin çok güzel bir davranış olduğunu söyledi. Müftü Sürgeç çocuk diliyle yaptığı konuşmasında; “Peygamberimiz yardım eden insanları çok severmiş. Müslüman Müslüman’ın kardeşidir, ona yardım eder, onu sıkıntıdan kurtarır demiştir. Ve peygamberimiz siz çocukları çok seviyormuş biliyor musunuz? Bir çocuğun kuşu öldüğünde onun taziyesine gelmiş ve ona bir kuş hediye etmiş. Onun için Peygamberimizin çok sevdiği siz çocukların hediyesi, yardımı bizim için çok önemlidir.” Şeklinde konuştu.

Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü Davut Polat, “Bu yavrularımız kendileri küçük ama yapmış oldukları iş çok büyük. Başta kendilerine, Öğreticilerine, ailelerine teşekkür ediyorum.”

Kurs Yöneticisi Ümmü Gülsüm Tekiş, “Biz Malik Ejder Kuran Kursu (kreş)olarak çocuklarımızla Afrin’deki askerlerimize ve yardıma muhtaç insanlara yardım amaçlı kumbara yaptık. 30 gün sabırla içlerini doldurduk bu günde 48 çocuğumuzla beraber Jandarma İl Komutanlığına vermek üzere vakıf görevlimize teslim ettik. Çok mutluyuz çok gururluyuz” Şeklinde konuştu.

Program sonunda İl Müftüsü Celal Sürgeç, Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü Davut Polat, örnek davranışlarıyla askerlere yardımda bulunan öğrencilere hediye takdim etti.

Teslim törenine İl Müftüsü Celal Sürgeç, Dulkadiroğlu Müftüsü Davut Polat, Şube Müdürü İlyas Hennep, TDV görevlileri, öğrenciler ve Malik Ejder Kur’an Kursu Yöneticisi Ümmü Gülsüm Tekiş, öğreticiler Sema Nacar, Tuğba Türk, Hatice Kübra Kaya katıldı.

HABER-KAMERA: HACI ALİ GÜNEÇIKAN