Reklam
D Haber

Müftü Uzun 3 Defer Gitti, 4 Sefer Geri Geldi

Müftü Uzun 3 Defer Gitti, 4 Sefer Geri Geldi
  • Güncel / Manşet
  • 26 Şubat 2018
  • Müftü Uzun 3 Defer Gitti, 4 Sefer Geri Geldi için yorumlar kapalı
Reklam

Bakırköy Müftüsü Zakir Uzun’un çalışma hayatı müftülük ve mahkeme koridorları arasında geçti.

İstanbul’un Bakırköy İlçesine 13 yıl önce müftü olarak atanan Zakir Uzun, farklı bir profil çizdi. Giyimiyle sosyal yaşantısıyla ön plana çıkan Zakir Uzunun taktığı markalı gözlük eleştiri konusu oldu.

Eleştirilerin ardından Çorlu’ya tayini çıkan Uzun, açtığı davayı kazanarak geri döndü. Ancak kısa süre sonra Mersin’e tayin edildi. Yine dava kazanarak görevine dönen Müftü Uzun, son olarak bir yıl önce Kütahya’ya gönderildi. Uzun, yine mahkemenin yolunu tuttu ve hukuk mücadelesini üçüncü kez kazanarak Bakırköy Müftülüğü görevine geri döndü.

Önce MHP’li dedi sürdüler, olmadı CHP’li dedi sürdüler, bahane ararken markalı gözlük takıyor, kaliteli elbise giyiyor dedi sürdüler. Davayı kazanan Uzun’un Avukatı Zeki Bulgan karardan memnun oldu.

İstanbul’un Bakırköy İlçesine 3 yıl önce müftü olarak atanan Zakir Uzun, bir şehit cenazesinde “şehitler ölmez vatan bölünmez” dediği için başı derde girdi..

Önce MHP’li dedi sürdüler, olmadı CHP’li dedi sürdüler, bahane ararken markalı gözlük takıyor, kaliteli elbise giyiyor dedi sürdüler.

Bakırköy Müftüsü Zakir Uzun’un çalışma hayatı Müftülük ve Mahkeme koridorları arasında geçiyor.

Müftü Zakir Uzun , 3 kez sürgün yedi 3 kez geri döndü.
Şehit cenazesinde “şehitler ölmez vatan bölünmez” dedi dikkatleri topladı.

Siyaseti incelendi, önce MHP’li sonra CHP’li dedi sürdüler. Kaliteli giyimiyle sosyal yaşantısıyla ön plana çıkan Zakir Uzun’un taktığı markalı gözlük dahi sürgüne bahane oldu.

Eleştirilerin ardından Çorlu’ya tayin edildi, dava açarak kazandı ve geri döndü.
Ancak kısa bir süre sonra Mersin’e tayin edildi. Yine dava kazanarak geri dönen Müftü Uzun, son olarak bir yıl önce Kütahya’ya gönderildi. Uzun yine mahkemenin yolunu tuttu ve hukuk mücadelesini üçüncü kez kazanarak Bakırköy Müftülüğü görevine geri döndü.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Av. Zeki Bulgan’ın  Açıklaması             

Müftü Zakir Uzun’un Avukatı Zeki Bulgan, tayinde imzası olanlar hakkında “Görevi kötüye kullanmak” suçundan dava açacaklarını söyledi.

Avukatı Zeki Bulgan yaptığı açıklamada; “3 kere haksız yere tayin edilip 3 kez de mahkeme kararı ile görevine geri dönen müvekkilimiz hakkında 4. kez de haksız tayin yapılırsa atama kararnamesinde imzası bulunan tüm yetkililer hakkında maddi ve manevi tazminat davası açacağız ve TCK 257 maddesi gereğince GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMAK suçundan savcılığa suç duyurusunda bulunacağız ” dedi.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Sürgünün gerekçelerinde neler yer aldı?

Edinilen bilgilere göre; İstanbul’un Bakırköy ilçesinde müftü olarak görev yapan Zakir Uzun, 2000 yılında Malkara’dan Bakırköy’e tayin edildi. 2002’de dönemin AK Parti ilçe başkanı ve şimdiki AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün’ün direktifi doğrultusunda bir camiye imam tayin edilmek istedi. Müftü Uzun bunu kabul etmeyince Çorlu’ya sürüldü.

Dava açan Müftünün hukuk mücadelesi yaklaşık 4 yıl sürdü.
Davayı kazanan Müftü 2007’de Bakırköy’deki görevine geri döndü.

Fakat, 2009’da yeni bir sürgün çıktı. Şehit Jandarma Onbaşı Cengiz Sarıbaş’ın Ataköy 5’inci Kısım Camisi’nde düzenlenen cenaze töreninde konuşma yapan Müftü Uzun, İstiklal Marşı’ndan bölümler okuyup, sözlerini “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sözleriyle bitirince hedef tahtasına oturtuldu. Cenazeden sonra AK Parti İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Müftüyü arayıp “Sen ne yapmak istiyorsun?” diye çıkıştı. Bu tartışmadan sonra da MHP’li olduğu iddiasıyla Mersin’e sürgün çıktı! Müftü bu haksız atmaya karşı da dava açtı ve yine kazandı.

Son olarak ise 2011’deki bir yemekte CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla tesadüfen yan yana oturan Müftü Zakir Uzun’un sürgün emri çıktı ve Kütahya’ya müftü yardımcısı olarak atandı.

MÜFTÜ BİR SÜRGÜNDEN DAHA DÖNDÜ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ