Muhtar Hızını Alamadı İmamı Valiye Şikayet Etti

Muhtar Hızını Alamadı İmamı Valiye Şikayet Etti

 &

Biz İnanmadık Ama Haber’den Haberiniz olsun istedik…. 

İşte Büyük Kocaeli Gazetesinde Çıkan Haber:

Kocaeli Kartepe’de bir muhtar tarafından yapılan iddiaya göre camii imamının yardım paralarını zimmetine geçirdiği, kendisine araba satın aldığı ve müftülüğün duyarsız kaldığı iddia edildi

Kartepe’de düzenlenen muhtarlar toplantısında sıkıntıları dinleyen Vali Hüseyin Aksoy’a ilginç bir olay aktarıldı.

Arslanbey Mahalle Muhtarı Sedat Topal’ın iddiasına göre, mahalle camisinde imamlık yapan bir kişi camiye yardım bahanesiyle topladığı paralar ile kendisine makam aracı satın aldığı bu durumun ilçe müftülüğüne ve il müftülüğüne şikâyet edildiğini ve sorunun çözülemediği aralarında müftünün de bulunduğu bir çok kamu kurumu müdürlerinin de yer aldığı toplantıda dile getirildi.

Büyük Kocaeli Gazetesinin haberine göre, Kartepe’de düzenlenen muhtarlar toplantısı geçtiğimiz günlerde geniş bir katılım ile gerçekleşti. Toplantıya Vali Hüseyin Aksoy, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İSU şube müdürü, SEDAŞ bölge müdürü, ilçe müftüsü, ilçe kaymakamı, daire müdürleri ile köy ve mahalle muhtarları katılım gösterdi.

Muhtarlar Vali Aksoy’a ilçede ve mahallelerde yaşadıkları sorunları aktardı.

Öte yandan toplantıda ilginç gelişmeler de yaşandı. Arslanbey Mahalle Muhtarı Sedat Topal, mahalle imamıyla yaşadıkları sıkıntıyı Vali Aksoy’a anlattı.

İMAM KENDİNE MAKAM ARACI ALDI

Muhtar Topal, “Mahallemizdeki camide yıllardır imamlık yapan ve vatandaşlarla hiçbir konuda anlaşamayan imamı defalarca ilçe müftülüğüne şikayet ettik. İmam, cami derneğinin topladığı paralarla kendisine makam arabası aldı. Biz bu durumdan rahatsızdık. Defalarca ilçe müftülüğüne ve il müftülüğüne şikâyet ettik. Ancak sorun çözülemedi. İmam görevinin başında” dedi.

 

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ