Muhtarı Ciddiye Almadı Çünkü Yalan Söyledi

Muhtarı Ciddiye Almadı Çünkü Yalan Söyledi

Kartepe’de iki hafta önce gerçekleştirilen 6. Muhtarlar Toplantısına Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İl Müftüsü Yusuf Doğan ile yine farklı birimlerin il müdürleri ve muhtarlar katılmıştı.
Bu toplantıda Arslanbey Mahalle Muhtarı Sedat Topal, çok konuşulan bir çıkış yapmıştı.
Muhtar Topal, Kartepe İlçe Müftüsü Mustafa Nurgün’ün cami derneğinin topladığı paralarla kendine araba aldığı iddiasında bulunmuştu.

GEREKEN CEVAP VERİLDİ
Konuyla ilgili İl Müftüsü Yusuf Doğan gazetemize açıklamalarda bulundu. İl Müftüsü Yusuf Doğan, “Ben de bu talihsiz sözlerin söylendiği toplantıda bizzat yer alıyordum. İlçe Müftümüz için böyle sözler söylendi. Ne yazık ki bir muhtar arkadaşımız bazı talepleri yerine gelmediği için ortaya böyle iddialar attı. Açıkçası çok da itibar etmedik. İlçe müftümüz de kürsüden gereken cevabı verdi” dedi.

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

YALAN YANLIŞ İTHAMLAR
Sözlerini devam ettiren İl Müftüsü Yusuf Doğan, “Bizler devlet memuruyuz. Mevzuat olmadan iş yapmamız mümkün değil. Biz araba alacaksak kanuna uygun şekilde, mevzuat çerçevesinde alırız. Muhtar arkadaşı çok ciddiye almadık. Çünkü söyledikleri doğru değil. Yalan yanlış ithamlarda bulundu” açıklamasında bulundu.

 

Konuya İlişkin HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Muhtar Hızını Alamadı İmamı Valiye Şikayet Etti

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Furkan Çalışkan / En Kocaeli