Nakil İsteyenler için Aralık Ayı Münhal Kadroları Açıklandı

DİYANET HABER- Başvurular başladı ve son başvuru tarihi 26 Aralık 2017… Diyanet İşleri Başkanlığı, 2017 Aralık Ayı 81 il müftülüğünde münhal bulunan cami kadrolarını İKYS sistemi üzerinden yayına açmıştır.

Nakil İsteyenler için Aralık Ayı Münhal Kadroları Açıklandı

Diyanet İşleri Başkanlığı 81 ilin 2017 Aralık ayı münhal bulunan camilerin isim listesini yayınladı.

Müracaatlar  12.12.2017 – 26.12.2017  tarihleri arasında DİBBYS üzerinden yapılacaktır.

Başvuru yapmak isteyenler https://dibbys.diyanet.gov.tr ardresinden başvurularını yapabilirler.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi Yönetim Sistemi (DİBBYS) sistemine giriş yaptıktan sonra üst menüde bulunan “İKYS” bağlantısına tıkladıktan sonra sol menüde bulunan “Sınav” ==> “Cami Görevlisi Nakil Sınavları” ==> “Nakil Sınavı Başvuru” bağlantısına tıkladıktan sonra tüm illerin yer aldığı listeyi göreceksiniz. Listedeki illerin en sağ köşesinde bulunan ‘Başvuru İşlemleri’ sütununda başvuru yapmak istediğiniz il için “İşlemler” butonu bulunmakta. “İşlemler”butonuna tıkladığınızda ‘Başvur’ ve ‘Münhal Kadroları Göster’ adında iki tane sekme açılmakta. Bu sekmeleri kullanarak münhal kadroları görebilir ve başvuru işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sınav için son başvuru tarihi 26 Aralık 2017  olduğu için, sınava katılmak isteyen personelin, bu tarihten önce mutlaka DİBBYS sistemine giriş yaparak başvuru işlemlerini tamamlaması gerekiyor. Son başvuru tarihinden sonra sistem başvurulara kapatılacaktır. Mağdur olmamak için başvuru işlemlerinizi son günlere bırakmadan biran önce yapmanızı tavsiye ederiz.

İLAN ŞARTLARI VEDETAYLAR

MÜNHAL KADROLARA BAŞVURU ŞARTLARI VE NAKİL İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ ESASLAR

BAŞVURU ŞARTLARI

 1. İmam-hatip kadrosunda çalışanların imam-hatip olarak;
 • (C) grubu camilere atanabilmek için (D) grubu camilerde asgari üç yıl görev yapmış olmak,
 • (B) grubu camilere atanabilmek için (C) ve (D) grubu camilerde toplam beş yıl görev yapmış olmak,
 • (A) grubu camilere atanabilmek için diğer grup camilerde en az sekiz yıl görev yapmış olmak ve aşere, takrib, tayyibe kursu veya ihtisas kursu ya da hafız olup tashih-i huruf kursunu bitirdiğine dair belgeye sahip olmak,
 1. Münhal cami görevlisi kadrolarına nakil başvurusunda bulunabilmek için MBSTS’den en az 50 puana sahip olmak,
 2. İmam-hatip olarak (A) ve (B) grubu camilere tercihte bulunabilmek/atanabilmek için MBSTS’den en az 60, (C) ve (D) grubu camilere tercihte bulunabilmek/atanabilmek için en az 50 puana sahip olmak;
 3. Müezzin-kayyım olarak bütün gruplardaki camilere tercihte bulunabilmek/atanabilmek için MBSTS’den en az 50 puana sahip olmak,
 4. Memurlukta adaylığı kalkmış olmak,
 5. İl içi nakillerde çalışmakta olduğu yerde en az altı ay, iller arası nakillerde çalışmakta olduğu ilde en az iki yıl fiili olarak görev yapmış olmak,
 6. Kendi istekleri üzerine başka bir unvandaki kadroya atananlar için bu kadroda en az iki yıl görev yapmış olmak,
 • Sadece bir ildeki münhal kadrolara ve tek unvan için (imam-hatip veya müezzin kayyım) nakil başvurusu yapılabilecektir.

NAKİL İŞLEMLERİ

 1. Münhal cami görevlisi kadrolarına nakil için başvuru yapmak isteyen personel, nakille ilgili aşağıdaki işlemleri kullanıcı hesaplarıyla giriş yapacakları İKYS programındaki “Sınav” sekmesinin ilgili kısmından yürütecektir.
 2. Türkiye geneli o ay içerisinde ilan edilen münhal kadroları öğrenme,
 3. Bir ildeki münhal kadroya nakil için başvuru,
 4. Başvuru değişikliği ve güncelleme,
 5. Başvuru belgesi alma,
 6. Sınav tarihi ve yeri öğrenme (sınav giriş belgesi alma),
 7. Sonuç öğrenme/sonuç belgesi alma,
 8. Tercih yapma,
 9. Tercih sonucu öğrenme
 10. Başvuru yapacak personel MBSTS ve “müktesep/nitelik değerlendirme formu”ndan aldığı puanı dikkatle kontrol edecek ve bir hata olması halinde sınav başvuru tarihlerine rastlayan son işgünü mesai bitiminden önce bağlı bulunduğu birime gerekli düzeltmeyi yaptıracaktır. Düzeltme işlemi yaptırılması durumunda, müracaatların sona erdiği tarihe kadar başvur sahibi personel tarafından güncellenecektir. Başvuru tarihlerine rastlayan son işgünü mesai bitiminden sonra düzeltme işlemi yapılamayacaktır.
 11. Tercih yapmaya hak kazananlar başvurduğu unvanda en fazla beş münhal kadro için yer tercihinde bulunabilecektir.
 12. Nakil başvurusunda bulunan görevliler nakil işlemlerinin İKYS programında yürütülmesinde aşağıdaki takvimi esas alacaktır.
ADAY NAKİL İŞLEMLERİ TAKVİMİ
S.N. İŞLEM TARİH
1 Bütün illerdeki münhal kadroları görme ve başvuru Her ayın son Salı gününden (bu gün dahil) itibaren önceki 15 gün. Başvurular son gün saat 23:59’a kadar yapılabilecektir.
2 İKYS veri tabanında mükteseple ilgili değişikliklerin/düzeltmelerin ilgili birime yaptırılması Başvuru tarihlerine rastlayan son işgünü mesai bitimine kadar
3 Yarışma sınavı yeri ve tarihinin yer aldığı “sınav giriş belgesi”nin İKYS’den alınmaya başlanması Başvuruların bitiminden itibaren iki gün içinde
4 Sonuç öğrenme / Yarışma sınavı sonucu ve “toplam puan”ın yer aldığı sonuç belgesini İKYS’den alma Nakil sınavının başvuru yapılan ildeki sona erdiği tarihten itibaren iki gün içinde
5 Tercihe hak kazanan adaylar için tercih yapma Sonuçların yayımlandığı günden sonra (bu gün hariç) iki gün süreyle (son gün saat 23:59’a kadar)
6 Tercih sonuçlarının yayımlanması Tercih işlemlerinin sona ermesinden itibaren iki gün içinde

NOT: Nakil için müracaat eden personelin başvuru şartlarını taşıması, nakil işlemlerinin İKYS programı üzerinden zamanında ve başarılı şekilde yürütülmesi ile müktesep nitelik formundaki hatalı puanların bağlı bulunan birimden zamanında düzelttirilmesi ve tekrar başvuruların güncellenmesinden nakil için müracaat eden personelin kendisi sorumlu olacaktır.

Başvuru için TIKLAYINIZ

Kaynak: DiniHaberler.com.tr

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberilern tüm hakları kaynak gösterilen siteye, köşe yazıları yazar sahibine veya web sitemizin özel haberi ise Dinihaberler.com.tr’ye aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.  Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip uygulanacaktır.