Şehit Musa Özalkan’ın cenazesi, dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit olan Astsubay Musa Özalkan’ın cenazesi, Ahmet Hamdi Akseki Camiinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Musa Özalkan’ın cenazesi, dualarla son yolculuğuna uğurlandı

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit olan Astsubay Musa Özalkan’ın cenazesi, Ahmet Hamdi Akseki Camiinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Kilis’in Suriye sınırında terör örgütü unsurlarıyla girilen çatışmada şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın cenazesi, Ahmet Hamdi Akseki Camiinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Özalkan’ın cenaze namazına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmetçiğin çok önemli operasyonlar içerisinde olduğunu ifade ederek “Şehidimiz Musa Özalkan Afrin operasyonundaki ilk şehidimiz. Rabbimiz Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz onlar diridirler ancak sizler bilemezsiniz demiştir. Şu anda Musa evladımız bizi dinliyor. Biz onun şehadetine şahidiz o da bizim saf tutuşumuza şahit. Yavrumuz bu noktada attığı tweet’lerle de adeta geleceğini okudu. Adeta şehadetten kendisine gelecek olan paranın bile nereye yatırılması gerekeceğini de orada bildirdi. Bu millet güçlü. Biz evladımızın bu vasiyetini zaten Türk milleti olarak biz kendimiz hallederiz onu da yerine getiririz. Allah rahmet eylesin” diye konuştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın kıldırdığı cenaze namazına şehidin yakınlarının yanı sıra TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile pek çok siyasi katıldı.

Çok sayıda vatandaşın saf tuttuğu cenaze namazı öncesinde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Vatan, millet, bayrak ve bütün manevi değerlerimiz uğruna canını feda eden bütün şehitlerimize Rabbin rahmet eylesin” dedi.

Şehitliğin önemine değinen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Rabbim milletimize yardım eylesin, vatanımızı bölmek isteyen hainlere fırsat vermesin” niyazında bulundu.

Başkan Erbaş, Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın cenaze namazının ardından dün vefat eden eski Devlet Bakanı ve 11. Diyanet İşleri Başkanı Dr. Lütfi Doğan’ın da cenaze namazını kıldırdı.

 

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ