Yeni KHK Yolda… İade ve ihraçlar…

15 Temmuz’dan bu yana çıkarılan KHK’larla mağdur olanlar için yeni bir düzenleme üzerinde çalışıldığı iddia ediliyor. İddiaya göre, yeni KHK’da yalnızca işe geri dönüşler değil, ihraçlar da var.

Yeni KHK Yolda… İade ve ihraçlar…

Ankara kulislerinde 3 aydır konuşulan KHK: İadeler de ihraçlar da olabilir!

Ankara kulislerinde 3 aydan bu yana raflarda bekletilen KHK konuşuluyor. Bazı gazete yazarları tarafından da zaman zaman dile getirilen iddiaya göre, yeni KHK seçim öncesi çıkabilir.

15 Temmuz’dan bu yana birçok KHK yayınlandı. Yayınlanan KHK’larla birlikte birçok FETÖ suçlamasıyla tutuklu bulunan kişi ihraç edilirken, bu süreçte FETÖ üyesi olmayıp mağduriyet yaşayan vatandaşların da var olduğu biliniyor.

Mahkeme kararıyla aklanıp da daha sonra işine dönemeyen yüksek sayıda mağdur olduğu, yaşanan mağduriyetin bir an önce giderilmesi için bakanlıklar düzeyinde titiz bir çalışmanın sürdüğü bilgileri kulislerde konuşuluyor.

Habertürk gazetesi yazarı Sevilay Yılman, bir süredir KHK’larla ilgili yazıyor. Yılman dün işe dönüş KHK’sının yakın bir zamanda çıkacağına dair duyumlar aldığını yazmıştı.

Kulislerde konuşulan bir diğer iddia da işe geri dönüş KHK’sının yanı sıra muhtemel ihraçların da olabileceği, KHK’nın 3 aydan bu yana bekletildiği yönünde. KHK’nın 3 aydır beklemesi ya da bekletilmesi son derece ilginç bir detay olarak görülüyor.

Sözü edilen KHK’nın Eylül ayında yapılacak olan AKP Olağan Kongresi öncesinde yayınlanabileceği ihtimali de kuvvetle muhtemel. FETÖ’yle ilişkisi olmayıp da bu konuda mağduriyet yaşayan vatandaşların gözünde iyi bir imaj oluşturmak, olumlu bir izlenim bırakmak isteyen AKP’nin bu nedenle yayınlanacak olan KHK’yı erkene çekeceği tahmin ediliyor.

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kaynak: Milli Gazete