Yok Artık, Müftü Çıldırmış Olmalı..

Yok Artık, Müftü Çıldırmış Olmalı..

İl Müftüsünden kadınlara sözlü saldırı ve ağza alınmayacak skandal niteliğinde sözler!

Uşak Haber Merkezinin haberine göre, hocalarını savunmak isteyen yetişkin Kuran Kursu öğrencileri dertlerini anlatmak istedikleri müftüden hakarete varan sözler işittikleri iddiasında bulundu.

Müftünün kendilerine “kına yakın” tarzı sözler sarf ettiğini iddia eden bayan öğrenciler  müftünün bir an önce Uşak il müftülüğünden alınmasını istediler.

Uşak’ta kısa süre önce açılan Medine Camii’nin Kuran Kursu bölümünde öğrenim gören bir grup mahalleli kadın İl Müftülüğüne giderek düşüncelerini Müftüye iletmek istediler.

Haberde, Ancak kadınlarla konuşurken birdenbire agresifleşen ve sesini yükselten İl Müftüsü Eyüp Baldemir Müftülük binasından kovar gibi azarladığı kadınlara “Kuran Kursu kapatılsın da siz de kına yakın bir taraflarınıza gibi” diyerek asla bırakınız bir müftüyü sade Müslümana bile yakışmayacak sözler sarfetti. denildi

Uşak Haber Merkezi ekibinin Caminin altındaki Kuran Kursunda Kuran-ı Kerim öğrenmek için kursa katılan ve Müftülük binasında bizzat il Müftüsünden azar yiyerek onurları kırılan bayanlardan edindiği bilgiye göre Kuran Kursu hocası hakkında mahalleliden bir takım şikayetler gitti. Şikayetlerin özellikle çocuklara Kuran öğreten hoca ile ilgili şikayetlerin artması üzerine Diyanet İşleri bir Müfettiş görevlendirdi. Konuyu araştırmak üzere görevlendiren Müfettişin Camiye gelmesi üzerine mahalle sakinleri de durumlardan haberdar oldu. Nitekim Müfettiş kursa gelenlerden de şikayetlere ilişkin bilgi istedi.

Mahalledeki Kuran Kursundan ve Hocadan memnun olan ve hiç bir şikayetleri bulunmayan bazı bayanlar ise bir araya gelerek konuyu Müftü ile görüşmeye ve Hocadan memnun olduklarını ifade etmeye karar verdiler. 10 Kadar kursiyer bayan Müftü Eyüp Baldemir ile görüşmek istediklerini söylediler. Müftü kendilerini kabul etti. Kadınların durumu anlattığı sırada birdenbire öfkelenen Baldemir kadınların Hocadan memnuniyet ifade etmek için konuştuklarını bile anlamadan neden şikayet ettiniz, ediyorsunuz? Madem şikayet ettiniz Kuran öğrenmeyiverin kurs kapatılsın siz de bir tarafalarınıza kına yakın gibi cümleler sarfederek kadınları Müftülük binasından adeta kovdu.

Konuyu Uşak Haber Merkezi yetkililerine aktaran bayanlar Kuran Kursunun etkinliğe devam etmesini istedikleri gibi Müftü ile ilgili de soruşturma açılmasını ve Müftünün hiç değilse kendilerinden özür dilemesini beklediklerini ifade ederek konuyu haberleştirmemizi rica ettiler. Konuyla ilgili şikayette bulunacaklarını da ifade eden bayanlara böyle ağır sözler sarfeden Uşak İl Müftüsünün zaten emeklilik yaşının da çoktan geldiği ancak bir türlü emekli olmadığı bilgisine de erişildi.

Uşak Haber Merkezi ekibi olarak her konuda olduğu gibi vatandaşlarımızın şikayetlerini bu konuda da kamuoyuna paylaşma görevimizi yerine getirerek bu konuyu yetkililer başta olmak üzere kamuoyunun dikkatlerine sunuyoruz….

Kaynak: