Reklam
D Haber

Çocuklar rezil kitap kıskacında

Ahlak yoksunu Batı’nın çocuk kitabı adı altında Türkiye’de neşrettiği yayınlar zehir saçıyor.

Çocuklar rezil kitap kıskacında
  • Güncel / Manşet
  • 28 Mart 2018
  • Çocuklar rezil kitap kıskacında için yorumlar kapalı
Reklam

Babası tarafından başı kesilen çocuğun kazanda kaynatılmasını anlatan rezil kitabın ardından şimdi de Mikado Çocuk Yayınevi’nin “Bebekler Nereden Gelir” adlı paçavrada çocuğunun gözü önünde cinsel ilişkiye giren anne baba figürlerine yer verildiği, kadın ve erkek cinsel organlarının yayınlandığı tespit edildi.

ALMAN MENŞEİLİ ZEHİR

Almanyalı Doris Rübel’in “Ravensburger Maksi” adlı serisinin Türkçe çevirisi olarak 2016’da yayınlanan sözde eğitici kitap dört yaş ve üzeri çocuklar için çıkarılmış. Sözde eğitici kitabın tanıtım metninde, “Bu seri 4 yaş ve üzeri çocukların algı ve ilgilerine göre seçilmiş meraklı sorularını görsellerle açık ve anlaşılır bir şekilde cevaplarken konuyla ilgili aklınıza gelebilecek tüm detayları da verir. Üstelik çocukların meslek seçimlerine kadar etkili olur” deniliyor.

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

YÜZ KIZARTAN SAYFALAR

16 sayfalık kitabın iç sayfaları tam bir ahlaksızlık örneği. Kitabın bir sayfasında, elinde kitap bulunan küçük bir çocuğun anne babasın odasına girdiği sahneleniyor. Üç boyutlu kapakçıkla resmedilmiş olan sayfada, “Annem babam yatmış uyuyorlar ben de yatağıma gidiyorum”diyen bir çocuk görülüyor. Kapı olarak resmedilen kapakçık kaldırıldığında ise, elinde kitap olan çocuk yatak odasında cinsel ilişkiye girmiş olan anne ve baba figürlerini seyrederken görülüyor. Kapıda ise “Canları okumayı istemiyor. Şu anda yalnız kalmak istiyorlar” yazıyor. Ufacık çocukların zihinlerine cinsel dürtülerin yerleştirildiği kitabın bir sonraki sayfası da fecaat. “Ben nasıl oluyorum” başlıklı bölümde, ayakta resmedilen erkek ve kadın figürü çıplak bir şekilde yer alıyor. Yatağın önündeki anne ve baba olarak tanımlanan karakterlerin cinsel organları ile çizilmiş olması “Bu kadarına da pes” dedirtiyor.

NEREDE AHLAKSIZLIK ORADA DOĞAN

Sibel Özbilgiç Özer’in çevirisiyle yayınlanan 16 sayfalık ahlaksız kitabın, Aydın Doğan Grubu’na ait D&R mağazalarında da satışa sunulduğu öğrenildi. Rezil kitabın piyasadan toplatılması, yayınevinin ve satışını yapan kitap mağazalarının ağır bir şekilde cezalandırılması bekleniyor.

Çocuklar rezil kitap kıskacında

 

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

Kaynak: Yeni Akit

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ