Reklam
D Haber

Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Yeni Hizmet Binası dualarla açıldı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Yeni Hizmet Binasının Açılışı ve Tahiroğlu Yatılı Hafızlık Erkek Kuran Kursunun Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Yeni Hizmet Binası dualarla açıldı
  • Diyanet Haber
  • 18 Nisan 2018
  • Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Yeni Hizmet Binası dualarla açıldı için yorumlar kapalı
Reklam

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Küçükçekmece İlçe Müftülüğü Yeni Hizmet Binasının Açılışı ve Tahiroğlu Yatılı Hafızlık Erkek Kuran Kursunun Temel Atma Töreni’ne katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş törende yaptığı konuşmada, Kuranı Kerim’de Allah’ın, “Sizden hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir ümmet, bir topluluk bulunsun, o topluluk kurtuluşa erecektir” buyurduğunu hatırlatarak, “Hayra çağırmak, iyiliği emretmek ve kötülüğü menetmek için gayret edecek insanların organizasyonunu gerçekleştirmek için yapılmış bir binanın ve hayra çağıracak, iyiliği emredecek ve kötülüğü men edecek gençler yetiştirmek için temeli atılacak olan Kur’an kursu, ne mutlu bize böyle güzel bir açılışta birlikteyiz, beraberiz” dedi.

Açılışların ve temel atma törenlerinin en hayırlılarından birinde bulunduklarını ifade eden Başkan Erbaş, şöyle konuştu:

“Çünkü burada en hayırlı insanlar, Kur’an’ı Kerim’i öğretecek ve orada en hayırlı insanlar Kur’an Kerim’i öğrenecek. Peygamberimiz şöyle buyurmuyor mu, “Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir” Kur’an ki, bütün insanlığı karanlıktan aydınlığa çıkarmak için gönderilen bir kitaptır. Kur’an ki Allah rasulü efendimize verilen en büyük mucizedir. En büyük mucizeyi öğretmek ve öğrenmek en hayırlı İnsanların yapacağı iştir.”

Başkan Erbaş, binanın yapımında katkısı olanlara teşekkür ederek, “Kim zerre kadar hayır işlerse onu görecektir kim de zerre kadar kötülük yaparsa o da onu görecektir. Ne zaman görecek, mahşer günü. Hesabın, kitabın kurulduğu gün amel defterimiz önümüze konulduğu zaman bir de bakacağız ki şu binada, yapılacak olan Kur’an kursunda bir tuğla katkısı olan herkesin önünde o tuğlanın mükâfatı görülmüş olacak” diye konuştu.

“Bir Tuğlada Benim Olsun” yardım kampanyası

Başkan Erbaş, “Bir Tuğlada Benim Olsun” yardım kampanyasına değinerek, herkesin yeryüzünde Diyanet’in yaptığı bütün camilere katkı sağlaması için bir hafta önce bir “Bir Tuğlada Benim Olsun”  kampanyası başlattıklarını ve vatandaşların“CAMİ” yazıp 1379’a mesaj göndererek kampanyaya destek olabileceklerini hatırlattı.

Törende yapılan konuşmaların ardından Başkan Erbaş ve önce müftülük yerleşkesi içerisinde yapılacak olan Tahiroğlu Yatılı Erkek Kuran Kursunun temelini attı, daha sonra ise Küçükçekmece İlçe Müftülüğün Yeni Hizmet Binasının açılışını gerçekleştirdi.

Törene, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kâmil Yılmaz, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, çok sayıda din görevlisi ve vatandaş katıldı.

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ