“Biz sana ne yaptık reis” yazısına İsmailağa Vakfından Açıklama

“Biz sana ne yaptık reis” yazısına İsmailağa Vakfından Açıklama

Sosyal medyada yer aldığı bilgisi tarafımıza ulaşan “Biz Sana Ne Yaptık Reis?!” başlıklı yazının, birtakım yanlış anlamalara sebebiyet verme ve câmiamızı hedef alan birtakım yayınlar yapan medya organları tarafından istismar malzemesi olarak kullanılma ihtimaline karşı işbu açıklamayı yapma zarûriyeti hâsıl olmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız’a yönelik olarak, geçmiş senelerde yapılmış bazı seçimleri, 15 Temmuz hâdisesini, Cumhurbaşkanlığı makamının birtakım faaliyetlerini ve özellikle de Sayın Cumhurbaşkanımız ile Mahmud Efendi Hazretleri’nin eskiye dayanan dostluğunu dile getirerek cemaatimizin hiçbir zaman talep etmediği birtakım siyasî, idarî ve ekonomik talepleri içerdiği görülen yazı, İsmailağa kimliğini, edebini ve anlayışını yansıtmaktan tamamen uzak bir yazıdır.

Mahmud Efendi Hazretleri, geçmişten günümüze her dâim hakkaniyetle ve itidal üzere hareket etmiş ve telkinlerini de aynı istikamette sürdürmüş, bizlere de bu ölçüleri özenle öğretmiş ve bu ölçülerden ayrılmamayı öğütlemiştir.

Yalnızca yazarını bağlayabilecek birtakım yazıların ve video kayıtlarının İsmailağa’ya nispet edilerek sunulmasından veya haber yapılmasından ciddî derecede rahatsızlık duyduğumuzu beyân ederiz. Aşağıda belirtmiş olduğumuz kurumsal web sitelerimiz ve sosyal medya hesaplarımız dışında kalan birtakım hesaplar ya da isimler tarafından yapılan açıklamalara itibar edilmemesini tüm kamuoyunun dikkatine sunar, bu tür gelişmeler söz konusu olduğunda bilgi için 0850 811 77 77 numarasından İsmailağa Çağrı Merkezi’ne başvurulmasını önemle rica ederiz.

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı – İstişare Heyeti

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ


İsmailağa Kurumsal Web Siteleri ve Sosyal Medya Hesapları

  • Web Sitesi: www.ismailaga.org.tr
  • Web Sitesi: www.ismailagadernegi.org.tr
  • Facebook Sayfası: https://www.facebook.com/ismailaga.cami
  • Instagram Sayfası: https://instagram.com/ismailaga.cami
  • Google Plus Sayfası: https://plus.google.com/+ismailagacami/posts
  • Twitter Sayfası: https://twitter.com/ismailaga_cami
  • Youtube Sayfası: https://www.youtube.com/user/ismailagakurumsal

 

AÇIKLAMAYA  KONU OLAN HABER İÇİN RESME TIKLAYINIZ

İsmailağa Cemaatinden Cumhurbaşkanına Ağır Sitem

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ