DiniHaberler.com Neden Rahatsız Oldu ?

Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan soruşturma sonucunda görevden ihraç edilen imamın dinihaberler.com sitesi ile hiçbir bağının olmadığını iddia edenler, bir anda o imamı savunmaya geçti.

DiniHaberler.com Neden Rahatsız Oldu ?

Diyanet İşleri Başkanlığınca açılan soruşturma sonucunda görevden ihraç edilen imamın dinihaberler.com sitesi ile hiçbir bağının olmadığını iddia edenler, bir anda o imamı savunmaya geçti.

Sevgili Okurlar;

Bir site düşünün ki güya Diyanet camiasına hizmet ediyor.

Bir site düşünün ki Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atanan Diyanet İşleri Başkanını tanımıyor ve ahlak sahibi birinin ağza alamayacağı haberler yayınlayabiliyor.

En acı olanı da DiniHaberler (Dinihaberler.com) adını kullanarak bunları yapıyor. Devlet otoritesini tanımayan, devlet kurumlarına kendi çıkarları için pervasızca saldıran bu adamlar kim ve bunların arkasındaki destekçiler kimler?

Diyanet İşleri Başkanlığının başlatmış olduğu soruşturma neticesinde Kırşehir Abidin Hoca Camii İmam Hatibi Yasin Kılınç için ihraç kararı verilmiş. Hangi suçtan atıldığını tam olarak bilmediğimiz için daha önceki haberimizde değinmemiştik. Dini Haberler.com sitesi “İmam Hatip Yasin Kılınç’ın dinihaberler.com ile hiçbir bağlantısı olmadığı halde siyasi haber yapmaktan görevine son verildi” bilgisini paylaştı.

Dini Haberlerin bugün kaleme aldığı yazılar üzerine, kendilerine kamuoyu tarafından da merak edilen bazı soruları yöneltmek istiyoruz. Bu sorulara nasıl cevap vereceklerini merakla bekliyor, ortaya attıkları tüm iddiaları ispat etmeye kendilerini davet ediyoruz.

BU SORULARA CEVAP VEREBİLİR MİSİNİZ?

  1. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevden ihraç edilen Yasin Kılınç adlı imamın dinihaberler.com sitesi ile hiçbir bağı kalmadığını iddia ediyorsunuz.
  2. Bir çok Medya’da yer alan “İmam Hatibi Yasin Kılınç Diyanet’ten ihraç edildi” haberlerine ne amaçla cevap veriyorsunuz?
  3. Yıllarca Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan birçok toplantıya, özellikle davet edilen dinihaberler.com site yönetimi, 2017 Eylül ayından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığı yönetim kadrolarının tamamı değiştikten sonra, dinihaberler.com haber sitesi yönetimi artık davet edilmiyor. Bu sebeplemi Diyanet’e kin kusuyorsunuz?
  4. Sizleri bu toplantılara davet edip, kaldığınız otelin parasını dahi kurumun bütçesinden ödeyenlerin isimlerini açıklar mısınız?
  5. Bize para teklif ettiler ve biz almadık iddiaları ile gündem oluşturmaya çalışan dinihaberler.com site yönetimi, bazı Müftülerin haberlerini yapma karşılığında kaç kişiden veya Müftülükten ücret aldınız? Kaç haber için kaç TL aldınız? bunu da samimi şekilde açıklayabilir misiniz?
  6. Diyanet İşleri Başkanlığı ile ilgili olarak müstehcen hadiselerin yaşandığını iddia eden site yönetimi, bu iddiasını ispatlamak için elindeki delilleri resmi makamlarla paylaştınız mı? Şayet bu bilgileri resmi makamlara ulaştırmadıysanız asıl amacınız şantaj yapmak mı? Yoksa böyle bilgilere sahip olmadığınız halde hedefiniz Diyanet kurumunu karalamak mı?
  7.  Daha önce görev yaptığı okulda kız öğrenciyi taciz etme suçuyla görevden ihraç edilen Dini Haberler sitesinin gerçek sahibi olduğunu iddia eden  S.M.D adlı kişi, sitenin künye bölümüne adını yazmaktan neden imtina ediyor?
  8. Bu denli öfkeye kapılmanız sebebi? Diyanet’in eski yönetimi tarafından korumaya alınan ve buradan aldığı güçle önüne gelene tehdit ve hakaretler savuran bir kişinin, yıllarca din görevlisi sıfatı taşımasına izin veren hamileriniz, sizin de beklemediği bir zamanda görevlerine son verilmeleri mi?
  9. Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Müdürü Mustafa Tutkun’un baskı görerek görevinden istifa etmek durumunda olduğunu dile getirmişsiniz. Mustafa Tutkun beyin kendi isteğiyle dilekçe vererek kurumdan ayrılmayı talep ettiğini çok iyi biliyoruz. Peki size şöyle bir soru sorsak; Diyanet Vakfı’dan reklam karşılığı adı altında kaç TL aldınız? Tüğü bitmemiş yetimlerin hakkı olan TDV’den size reklam verilmesini sağlayanlar ve size para aktaranlar kimler?
  10.  Diyanet’in ve Vakfın imkanlarından yıllarca dilediğiniz gibi istifade ettiniz. Hakkınız olmayan bütçeden otel masraflarınız karşılanırken hiç ses çıkarmadınız. Bu avantaları kaybedince kopardığınız feryat figan kimseye inandırıcı gelmiyor. Kendinize taraftar toplamak için Diyanet’e zarar vermek için daha ne kadar hakaret etmeyi düşünüyorsunuz?

 

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

 

 

Kaynak: Mihrap Haber