Reklam
D Haber

Diyanet İşleri Başkanı İslam Adına Oynanan Oyunu Bozdu

Diyanet İşleri Başkanı İslam Adına Oynanan Oyunu Bozdu
  • Güncel / Manşet
  • 08 Şubat 2018
  • Diyanet İşleri Başkanı İslam Adına Oynanan Oyunu Bozdu için yorumlar kapalı
Reklam

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, son zamanlarda gündeme oturan ve dini tema görünümlü bir televizyon kanalında dansöz oynatanlara yönelik sert bir açıklama yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı merkez binasında gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir kahvaltıda buluşan Prof. Dr. Ali Erbaş gündeme dair çeşitli açıklamalrda bulundu.

Erbaş, Diyanet İşleri başkanlığı teşkilatınının tanıtımı ve görev alanlarıyla ilgili başladığı konuşmasında cevap bekleyen birçok soruyu da yanıtladı.

Özellikle son zamanlarda “Hoca” kimliğiyle topluma kötü imaj empoze edilerek, hoca ve din adamlarını şehvetperest bir kesimmiş gibi lanse eden davranışlar sergileyenlerin topluma verdiği rahatsızlık üzerine bir gazetecinin sorusunu yanıtlayan Erbaş şu ifadeleri kullandı.

Bizim de gördüğümüz zaman tüylerimizi diken diken eden, zaten bakmakta doğru değil öyle bir kanala. Bu kişi vaktiyle Yahudilik, Masonluk kitabını hazırlayan bir grubun başındaydı. Şimdi kendisi Mason olduğunu söylüyor. Tamamen akli dengesi herhalde bozulmuş. O konuda ceza aldı. Yahudilere ve Masonlara hakaretten ceza aldı. Şimdi öyle. Cezaevinde yatış sebeplerinden birisi de Atatürk’e hakarettir. 90’lı ya da 80’li yıllarda ben çok iyi biliyorum Atatürk’e hakaretten cezaevinde kaldı ama şimdi en büyük Atatürkçü olarak kendisini söylüyor. Dengesi bozulmuş bir insan. Biz bunun doğru olmadığını söylüyoruz. Ama o televizyonu kapatma yetkisi Diyanet İşleri Başkanlığında değil ki, yetki kimdeyse onun kapatması lazım.

İnşallahlar, maşallahlar havada uçuşuyor, dini bir takım referanslar ve orada dansöz oynatıyorsun böyle bir şey olabilir mi?”

Sosyal Medyada Büyük Destek:

Diyanet İşleri başkanı Prof Dr. Ali Erbaş’ın açıklaması kısa sürede sosyal medyada büyük kitlelere ulaştı. Son zamanlarda yine sosyal medya üzerinden bu tür yayın yapan kanal ve kişilere yönelik birşeyler yapılması çağrısında bulunan gruplar Başkan Erbaş’ın açıklamasından duydukları menuniyeti yorumlarda dile getirdi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ