FETÖ okul kitabına 15 Temmuz için bakın ne yazmış?

FETÖ, ihanetten 9 ay önce okul kitabına ’15 Temmuz uçurtma şenliği’ni soktu. FETÖ’nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden 9 ay önce MEB onaylı okul kitabına “15 Temmuz uçurtma şenliği” başlıklı bir okuma parçasını koyduğu ortaya çıktı.

FETÖ okul kitabına 15 Temmuz için bakın ne yazmış?

FETÖ’nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden 9 ay önce MEB onaylı okul kitabına “15 Temmuz uçurtma şenliği” başlıklı bir okuma parçasını koyduğu ortaya çıktı. Polis Akademesi’nin Yeni Nesil Terör: FETÖ Analizi başlıklı raporunda, örgütün MEB’de etkili olduğu dönemde ders kitaplarına sokulan bu okuma parçasıyla darbe girişiminin sübliminal bir mesaj olarak öğrencilere verilmek istendiği belirtildi.

FETÖ ile ilgili yapılan soruşturmalar derinleştikçe örgütün akıl almaz yöntemleri de tek tek ortaya çıkarılıyor. Örgütü en iyi bilen isimlerin katılımıyla hazırlanan Polis Akadamesi’nin Yeni Nesil Terör: FETÖ Analizi başlıklı çalıştay raporunda örgütün sembollerle üyelerini nasıl yönlendirdiği örneklerle anlatıldı. FETÖ’nün kanlı kalkışmasını Eylül ayında basılan bir yardımcı kitapta “15 Temmuz Uçurtma Şenliği” başlıklı bir okuma parçasıyla sübliminal bir mesaj olarak öğrencilere vermeye çalıştığı ortaya çıktı. Kitabın FETÖ’nün MEB’deki yapılanmasının güçlü olduğu bir dönemde hazırlandığına dikkat çekilirken okuma parçasıyla hücreler arası iletişimin de sağlanmış olabileceği belirtildi.

Raporda, FETÖ’nün kısa süre içerisinde bir darbe girişiminde bulunacağının sembolik mesajları arasında örgüt üyelerine Eylül 2015 ve Mayıs 2016 aylarındakı Sızıntı Dergisi’nin kapak resimlerinde ve Zaman Gazetesi’nin 2015 yılının son aylarında yayınlanmaya başlayan reklam filminde işaret edildiği de hatırlatıldı.

TERLİKLERE GÜLSUYU DÖKÜP GÜLEN BURDAYDI MESAJI VERDİLER

Raporda ayrıca öğrencilerin mankurtlara dönüştürülmesi için örgütün abi ve ablaları tarafından bazı yöntemler uygulandığı da aktarıldı. Çocukların gideceği okulların belirlenmesi sırasında “Sen mavi gözlüsün senden çok iyi bir denizci olur” gibi söylemlerin kullanılması, abiler ve ablaların öğrenci evlerindeki terliklere gizlice gül suyu dökerek, oraya örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in geldiğinin söylenmesi, rüyalarda görülen şeylerin kişilere doğrudan verilmesi gibi etkileme çalışmaları yaptıkları belirlendi.

İNGİLİZ DEVLETİNİN SINAVINA DA SIZDILAR

FETÖ’nün devlete sızmak amacıyla başta KPSS olmak üzere eğitim, yükseköğretim, TSK ve emniyet teşkilatı sınavlarını özellikle hedefine aldığı belirtilen raporda, 2000-2016 yılları arasında kamuda istihdam edilen devlet memuru sayısının yüzde 48 oranında arttığı ve istihdam edilen personeldeki artışın yüzde 16 olan nüfus artışının oldukça üzerinde olduğu belirtildi. Personel sayısındaki artışın özellikle dört alanda yapılan sınavlar sonucunda atamaya bağlı olarak gerçekleştiği bildirildi. FETÖ’nün sınavlara etkisinin devlet memurları sayısındaki artışın yüzde 80’ini oluşturduğu belirtilen raporda, ilk kez açıklanan bir tespit de yer aldı. Örgütün tüm bu sınavlarla da yetinmeyerek, İngiliz devletinin yaptığı IELTS sınav mekanizmasını da 2013-2014 yılları arasında ele geçirdiği belirtildi.

Öte yandan örgütün KPSS’nin iki senede bir kez yapılmasını da bilinçli olarak düzenlediği belirtilen raporda, nedeninin kopyadan dolayı olası sorgulamaların önüne geçilmeye çalışılması olduğu belirtildi.

HİLAL ÖZTÜRK/ÖZEL HABER-KARAR

 

 

 

 

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ,

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ