Nuri Ünal Tekrar Genel Başkan Oldu

Nuri Ünal Tekrar Genel Başkan Oldu

Türk Diyanet Vakıf-Sen’in 6. Olağan Genel Kurul’unun Yapılmasının Ardından…

Uzun zamandır duraklama döneminde olan Türk Diyanet Vakıf-Sen’de ciddi bir kıpırdanma oldu. Seçim sürecinde haklarında çıkan haberler sebebiyle, “HAYIR” kanadında oldukları algısı oluşan Türk Diyanet Vakıf-Sen’de ciddi kayıplar yaşanmıştı. Birçok ilde meydana gelen toplu istifalar sebebiyle gerileyen sendikanın akıbeti ile ilgili endişeler dile getirilmiş ve gözler yapılacak olan olağan genel kurula çevrilmişti.

Türk Diyanet Vakıf-Sen’de beklenen olağan genel kurul yapıldı ve sendikanın genel başkanlığına, 2011-2014 yılları arasında sendikanın genel başkanlığını yapmış olan Nuri Ünal seçildi. Sendikanın 6. Olağan Genel Kurulu, 24 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara İç Kale Otel’de yapıldı.

Genel kurula tek listeyle gidildi ve seçim sonrası Nuri Ünal sendikanın tekrardan yeni başkanı oldu. Yapılan seçim sonucu ile sendikanın yeni yönetimi şöyle oldu;

Genel Başkan: Nuri ÜNAL,
Genel Başkan Yardımcısı: Ayhan ARABACI (Adana İl Başkanı),
Genel Başkan Yardımcısı: Hakan PAS (Balıkesir İl Başkanı),
Genel Başkan Yardımcısı: Osman BARIŞOĞLU (Kastamonu İl Başkanı),
Genel Başkan Yardımcısı: Atilla AYHAN (Konya İl Başkanı),
Genel Başkan Yardımcısı: Şemsettin AKÇA,
Genel Başkan Yardımcısı: Mustafa ÜNLÜ (Çorum İl Başkanı),

Yeni Genel Başkan Nuri ÜNAL, kongre sonrası yaptığı açıklamada; sendika üyelerinin teveccühü ile bu göreve seçildiğini ifade etti. ÜNAL, “Birlik ve beraberlik içinde bir genel kurul yaptık. Genel kurul sonrası Türk Diyanet Vakıf-Senli kardeşlerimizin teveccühleri ile bu göreve layık görüldük. Bizler Türk Diyanet Vakıf-Sen’e, Diyanet ve Vakıf camiasına hizmet için yola çıkan bir sendikayız. Bu hizmeti en güzel şekilde yerine getirmek için yoğun bir mücadele ve çalışma içinde olacağız. Türk Diyanet Vakıf-Sen’i daha etkili hale getirmek ve devraldığımız bayrağı daha yükseklere çıkarmak için çalışmalarımıza hız vereceğiz. Kongre sonuçlarının başta sendikamız teşkilatı olmak üzere, Diyanet ve Vakıf camiası için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Nuri ÜNAL Kimdir?

Nuri ünal ,1968 Ankara doğumlu . Ankara İmam Hatip Lisesini bitirmiştir.

Anadolu Ü.İktisat Fak.ve İlahiyat Ön lisans mezunu. Evli,2 çocuk babasıdır.

2011- 2014 yılları arasında Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanlığı yapmıştır.

2014-2018 Diyanet İşleri Başkanlığında Şef’lik görevi yaptı.

25.02.2018 Tarihinde yapılan olağan genel kurulunda Türk Diyanet Vakıf-Sen’de tekrar Genel Başkanlığa seçildi.