Reklam
D Haber

TDV den “Birlikte Yaşama Ahlakı ve Kültürü” sempozyumu

Türkiye Diyanet Vakfı, 4. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu kapsamında “Birlikte Yaşama Ahlakı ve Kültürü” başlıklı uluslararası sempozyum düzenliyor.

TDV den “Birlikte Yaşama Ahlakı ve Kültürü” sempozyumu
  • STK
  • 18 Ocak 2018
  • TDV den “Birlikte Yaşama Ahlakı ve Kültürü” sempozyumu için yorumlar kapalı
Reklam

Türkiye Diyanet Vakfı, 4. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu kapsamında “Birlikte Yaşama Ahlakı ve Kültürü” başlıklı uluslararası sempozyum düzenliyor.

Gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleriyle ülkemizde ve İslam dünyasında İslami ilimler alanında ilmi araştırmalar için insan kaynağı yetiştirilmesine katkıda bulunan Türkiye Diyanet Vakfı, bu kapsamda başlattığı Uluslararası Öğrenci Sempozyumlarını sürdürüyor.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan sempozyum, 27-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilecek.

Türkiye Diyanet Vakfı desteğiyle Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrenciler ile ülkemizdeki öğrenciler arasında kültürel zenginlik anlamında bilgi paylaşımı ve ortak bilimsel çalışmalar gerçekleştirmek amacıyla başlatılan sempozyumun bu yılki teması, “Birlikte Yaşama Ahlakı ve Kültürü” olacak.

İslam medeniyetinde birlikte yaşama kültürü, tarihteki örnekler, İslam coğrafyasındaki uygulamaların yanı sıra bu çerçevede karşılaşılan zorluklar ve pek çok konunun masaya yatırılacağı sempozyumda birlikte yaşama kültürünün bugüne kadarki en önemli sembolü olan Filistin ve Kudüs de sempozyumun önemli konu başlıkları arasında yer alacak.

İlki 2014 yılında Bursa’da düzenlenen Uluslararası Öğrenci Sempozyumunun dördüncüsü, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Kayseri İl Müftülüğü ve TDV Kayseri Şubesi işbirliğiyle düzenlenecek.

Sempozyumun bilim kurulunda ise başta Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş olmak üzere 9 farklı üniversiteden 31 akademisyen yer alıyor.

Türkiye Diyanet Vakfı burslusu lisans ve lisansüstü öğrenciler başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışından öğrencilerin katılarak tebliğlerini sunacakları sempozyumun başvuruları sempozyum@tdv.org mail adresinden yapılabiliyor. Başvurular 16 Şubat 2018 tarihine kadar devam edecek.

4. TDV Uluslararası Öğrenci Sempozyumu hakkında detaylı bilgi ise www.tdv.org adresinden alınabilir.

Sempozyumda sunulacak bildiriler daha sonra kitaplaştırılarak kültür hayatına kazandırılacak.

Başvuru için tıklayınız

 

Diyanetliler Platformu  Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ

Diyanet Duyurular Sayfamız için TIKLAYINIZ

Kaynak: Karar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ