Prof. Dr. Ramazan Muslu İzmir’e Veda Etti

Prof. Dr. Ramazan Muslu İzmir’e Veda Etti

Diyanet İşleri Başkan yardımcılığına atanan İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu il genelinde görevli personel buluşmaları düzenleyerek personelle vedalaştı.

06-12 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen bölgesel toplantıların sonuncusu konuşmacı olarak  İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz’ın katılımıyla Balçova Termal Otel Kardelen Salonunda gerçekleşti.

İl geneli tüm personelin katıldığı toplantılarda İzmir İl Müftüsü Prof. Dr. Ramazan Muslu, 2013-2018 yılları arasında İzmir’deki görev süresince yapılan faaliyetleri, hazırlanan projeleri anlattı. Din Hizmetleri, Eğitim Hizmetleri kapsamında yapılan faaliyetleri ve projesi tamamlanıp yapımına başlanacak olan İl Müftülük binası, üniversitelerde yapımı devam eden cami inşaatları, Çınarlı mevkiinde 20 dönüm üzerinde yapımı devam eden  selattin camii ve külliyesi, devam eden hizmet binaları ile büyük Camii İnşaatları hakkında personele Brifing verdi.

Konuşmasının sonunda personelden helallik istedi…

 

Prof. Dr. Ramazan MUSLU Kimdir?

1964’te Muğla’nın Fethiye ilçesinde dünyaya geldi. 1974’te Patlangıç İlkokulu’ndan mezun oldu. 1984 yılında İzmir İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 1988 yılında Marmara Üniversitesi ilahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

1993 yılında İstanbul Ümraniye’de Kur’an Kursu Öğreticisi olarak göreve başladı. 1994’de Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri Anabilim Dalı İslam Felsefesi Bilim Dalı’nda “Bilim Uzmanı” unvanını aldı.

1997’de Diyanet işleri Başkanlığı Haseki Eğitim Merkezi’nde 12. dönem Hizmetiçi Eğitim Kursu’nu tamamlayarak vaiz olarak atandı. Aynı yıl Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne intisap etti.

2002’de MÜ. Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı Tasavvuf Bilim Dalı’nda doktorasını tamamladı.

2006 yılında “Doçent” unvanı aldı. 2011 yılında Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı profesörlük kadrosuna atandı.

2012 yılında İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim Dalı’na öğretim üyesi olarak naklen atandı.

16.02.2013 tarih ve 28561 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2013/96 sayılı kararname ile İzmir İl Müftülüğü’ne görevlendirildi. Halen bu görevi sürdürmekte olan Müftü Ramazan MUSLU, evli ve dört çocuk babası olup Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Başkan Yardımcısı Kim Olacak?

 

Dini Haberler Grup sayfamıza katılmak için >>> TIKLAYINIZ